Do You Speak English? Pogradec Albania - Yours to Discover
Faqja e pare
Harta e Pogradecit
Kontakt
 

Permbajtja
POGRADECI BLOG
BARE

Perse Pogradec.info?

- Cmime te uleta

- Pa parapagim

- Pa takse rezervimi

- Ndodhemi ne Pogradec.

- Ju ofrojme gjithe informacionin e nevojshem.


Guida e POGRADECit - Driloni Dhe Tushemishti

Drilon Pogradec

Driloni dhe Tushemishti jane nder qendrat turistike me te bukura te Shqiperise.

Rrugicat, urat prej druri, mjelmat, rosat, dhe pellumbat plotesojne me se miri kete skene perrallore. Feshferitjet e degeve te pemeve, cicerimat e zogjve, uji i paster qe leviz ngadale drejt liqenit, varkat qe duket sikur bejne gare me mjelmat dhe rosat, zerat e gezuara te femijeve qe vrapojne dhe luajne ne kete qilim te gjelber, e bejne Drilonin nje nga pikat turistike me te preferuara te Shqiperise.

Tushemishti, ky fshat turistik me hotele luksoze e shtepi mikpritese te pershtatura me se miri per turistet vendas e te huaj, ka krijuar tashme nje simpati te padiskutueshme tek pushuesit vendas e te huaj.

Driloni dhe Tushemishti dikur vendet e preferuara per pushime te Mbretit Zog dhe Enver Hoxhes, sot per te gjithe ofrojne mundesi te pafund per clodhje dhe argetim.

__________________________________________________

Vila "ART" ˜˜˜ -Ish rezidenca personale e Enver Hoxhes mund te behet hoteli juaj. Ndodhet ne piken turistike te Drilonit, 4 km nga Pogradeci. Ka restorant , mini bar me oxhak ne salle, pamje te mrekullueshme mbi burimet e Drilonit. Cilesi ne sherbim dhe qetesi.

Me teper informacion ...

__________________________________________________

Restorant "Kermilli" - Ndodhet ne Drilon, me nje pamje te paharruar ne burimet e Drilonit, nen freskine e pemeve dhe ne shoqerine e mjelmave dhe te rosave. Ketu mund te provoni gatimet tradicionale te Koranit me qepe e arra dhe gatime te tjera qe nuk do ju lene ta harroni kete vend.

__________________________________________________

Restorant "Driloni" - Ndodhet ne Drilon , me nje pamje clodhese ne burimet me uje te paster, ne qender te Parkut te Drilonit. Sherbim ne bar dhe restorant. Kuzhine tradicionale dhe moderne.

__________________________________________________

Hotel "Sirena" ˜˜˜ - Ndodhet ne piken turistike te Tushemishtit, 5 km nga Pogradeci, vetem disa metra nga plazhi me rere e uje te paster i Tushemishtit. Eshte nje hotel komplet i ri , me arkitekture te vecante dhe i menaxhuar me profesionalizem. Ka salle konferencash, bar, restorant, komfort dhe qetesi, sherbim te kulturuar, dhoma komode, TV, parking,.

__________________________________________________

Hotel "Milenium" ˜˜˜- Ndodhet ne Tushemisht, buze Liqenit te Ohrit, me nje pamje clodhese ne liqen. Ka nje kopesht te bukur buze liqenit, qetesi, bar, restorant, dhoma te kompletuara, si dhe sherbim dhome, TV, parking.

__________________________________________________

Hotel "Genton" ˜˜- Hotel Genton ndodhet buze Liqenit te Ohrit, ne Tushemisht. Ka kopesht te bukur, pamje te mrekullueshme mbi liqen, plazh privat, bar , restorant, parking.

__________________________________________________

Hotel "Olsi" ˜˜- Hoteli ndodhet buze liqenit te Ohrit ne Tushemisht. Ka bar, restorant, plazh privat, kopesht, qetesi, parking.

__________________________________________________

Rezervo tani!

 


www.pogradec.info - Guida e Pogradecit ne Internet. Informacion i plote mbi Pogradecin, Hotelet ne Pogradec, Akomodimi ne Pogradec, transporti ne pogradec, arti dhe kultura e Pogradecit. Foto nga Pogradeci, Restorante, Bare dhe Pub ne Pogradec, Harta e Pogradecit. Lasgush Poradeci Poezi, Poezi nga Mitrush Kuteli. Liqeni i Ohrit, Peshku i mrekullueshem Koran qe rritet ne Liqenin e Ohrit, receta gatimi nga Pogradeci. Biznesi i Pogradecit, foto dhe pamje nga Pogradeci.

 

Raiffeisen Bank Pogradec Albania
ProCredit Bank Pogradec Albania
Mobilje Italiane
 
 
All rights reserved Pogradec.info-2006
info@pogradec.info